Laurent Šatov – Lorencovi

Vinařství Laurent Šatov

O vinařovi

 

Rádi bychom Vám představili relativně mladé vinařství. Výrobou vína jsme se zabýváme již několik let, před tím to pro nás byl pouze koníček.

Objem vyráběného vína však každoročně stoupá, společně s kvalitou. Vína vyrábíme metodou řízeného kvašení, což je technologický postup výroby aromatických a v chuti harmonických vín. Tato vína se potom vyznačují čistou chutí a vůní s jemnějším a výraznějším odrůdovým charakterem. Již po pár letech jsme získali hezká ocenění vítězů v odrůdě nebo několik zlatých medailí na místních výstavách. Snažíme se tedy tento trend zachovat.

Výroba probíhá kombinací tradičních a moderních metod, které dovolí technologie malého vinařství. Bílá vína vznikají za pomoci řízeného kvašení ve skle, nerezových tancích i dřevěných sudech. U červených vín probíhá malolaktická fermentace a vína zrají nejméně rok.

Momentálně jsou vína deklarována jako zemská, hrozny ale splňují podmínky přívlastků. Kromě tradičních vín typických pro tuto oblast, vyrábíme i méně obvyklá jako je Pálava, Kerner, Irsai Oliver, Sylvánské zelené či Dornfelder.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu

 

Kontaktní údaje:

Vinařství Laurent Šatov – Lorencovi

Tomáš Lorenc

tel: +420731498361

Šatov 174, 671 22

Ubytování:

www.bohemia-privat.cz

Vinařství:

www.laurentsatov.cz