Vinný sklep „U dvou zvířat“

U dvou zvířat

O vinaři

Jsme mladá rodinná firma sídlící v Šatově zabývající se výrobou bílých, růžových a červených tichých vín. Původním povoláním vojenský důstojník Jan Doležal měl jako svůj koníček výrobu vína v Práčích, kde prosadit své vinařství bylo zhola nemožné. Po poznání slečny Kateřiny Chalupové, která měla, bůhví proč, zalíbení v chemii, začali oba studovat vinařskou školu a v r. 2011 koupili dva sousedící sklepy v Šatově, aby zkusili své štěstí v turisticky aktivní oblasti.
Název vznikl samozřejmě při vinném opojení. Oba dva jsme milovníci psů a máme dva milující psy – ovčáka Kessy a teriéry Tima. A tak vznikl název U dvou zvířat s více významy. Může jít o majitele opojené vínem nebo hosty rozpočítané na první-druhý, pozornosti v této věci neujdou ani naši dva psi. Tím dáváme návštěvníkům na vědomí, že zvířátka jsou u nás vítána.
Ačkoliv jsme teprve krátkou dobu na trhu, úspěchů máme dost – sbíráme ocenění zatím na menších výstavách vín. Věříme, v tomto směru náš čas přijde a budeme se moct pochlubit cenami z velkých vinařských akcí, či zařadíme některý z našich produktů do Salonu vín ČR.
Vybudovat vinařství s hezkou lisovnou, dobrým a poctivým vínem, je náš cíl. Celou dobu se zaměřujeme hlavně na kvalitu a budeme rádi, když to oceníte. Výroba vína pro dva lidi je opravdu těžká dřina, proto pokud se chcete zapojit do procesu výroby a eventuálně i pomoct, klidně nás kontaktujte, při výrobě nic netajíme. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale věříme, že ji časem, i díky vám ujdeme.
I díky vám jsme v zimním období 2014-2015 provedli rekonstrukci obou sklepů. Oba objekty jsme propojili, položili nové podlahy s kanalizací, vyklenuli několik desítek metrů chodeb, a zbudovali novou umývárnu. Díky tomu všemu jsme pozvedli hygienickou úroveň výroby i zlepšili komfort pro zákazníky. Děkujeme
Věříme že, stávající zákazníci rádi uvidí pokroky v naší práci a rádi přivítáme i zákazníky nové. U nás se stále něco děje a nikdo se nenudí.
Samozřejmě, máme i plány do budoucna. Plánujeme výstavbu lisovny a nadzemní části sklepa a věříme, že i díky vám se nám to podaří. Těšíme se na vás v Šatově. Věříme, že s námi zažijete spoustu legrace a budete mít na co vzpomínat.

Kontakt

E-mail: udvouzvirat@seznam.cz

Tel: +420 605 112 818

www.sklep-udvouzvirat.cz