Vinařství Vobis

Vinařství Vobis

O vinaři

Jmenuji se Tomáš Koch, bydlím v Šatově a studuji Mendelovu univerzitu v Brně obor vinohradnictví a vinařství. V rámci studia pracuji ve vinařské firmě, kde čerpám zkušenosti a nové nápady. Při výrobě vína jsem nejdříve asistoval svému otci a od roku 2007 jsme se o rodinné vinice a výrobu vína starali s mým bratrem.
Studium vinařství si postupem času vyžádalo vyzkoušet teoretické znalosti v praxi a podniknout různé experimenty. Již třetím rokem tedy vyrábím malé partie vín, ovšem každým rokem se má výroba zvětšuje a zdokonaluje. Vína se snažím vyrábět pomocí moderních technologií, z části se však také věnuji používání starých metod a kombinaci obou technologických postupů.
Většina produkce pochází z vlastních vinic – viniční trať Skalky, ale také nakupuji hrozny od vinohradníků z okolí Znojemska z důvodu rozšíření škály odrůd. V našem malém rodinném sklípku s lisovnou můžete ochutnat nejtradičnější odrůdy naší oblasti, což jsou např. Veltlínské zelené, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský. Dále pak můžeme nabídnout odrůdy: Chardonnay, Pálava, Tramín červený, Modrý Portugal, Rulandské modré a některé další…
Rádi vás přivítáme v našem sklípku na návštěvě, exkurzi nebo řízené degustaci s občerstvením (maximální počet osob 25).

Kontakt

tel: +420 606 791 856
E-mail: tomaskoch@email.cz