Spolek šatovských vinařů

Spolek šatovských vinařů

Spolek šatovských vinařů

Spolek šatovských vinařů

Vinařství u Šimečků

Vinařství u Šimečků

Pension u Šimečků

Vinařství u Šimečků je malé vinařství rodinného typu, které vyrábí vína klasickým způsobem, metodou přírodního kvašení. Majitelé Josef a Marie pokračují ve šlépějích svých předků, už třetí generace.

Své první víno vyrobil Josef ve svých 20 letech. Nejprve víno vyráběl pro sebe, rodinu a své přátele. A protože přátel bylo čím dál více, rozhodli jsme se výrobu navýšit a založit vinařství. K výrobě vín využíváme nejen hrozny ze své vinice, ale i hrozny zakoupené od moravských pěstitelů.

Víno zraje jak ve skleněných demižonech, tak i v nerezových tancích. Naše vinařství se zaměřuje na menší šarže. Pro jednodušší administrativu jsou uváděná vína s označením Moravská zemská vína – je však uváděna cukernatost hroznů při sklizni, která odpovídá vínům s přívlastkem.

Součástí vinného sklepa, jehož stáří sahá až do 18. století, je i lisovna, která slouží pro výrobu všech našich vín a současně je přizpůsobena i k degustacím  pro menší skupiny do 18 osob. Můžete u nás ochutnat např. Ryzlink Rýnský, Chardonnay, Muškát Moravský, Sauvignon, Kerner, Irsai Oliver, Hibernal, Pálavu.Kromě našeho vinného sklepa, nabízíme našim hostům i příjemné, útulné ubytování, které je hned vedle sklípku. Po příjemném večeru stráveném s námi v našem sklípku to nebudete mít do postele daleko.Přáním každého vinaře může být jen výborné víno a spokojený zákazník. Zatím se nám toto přání plní tak se staňte i vy našim  spokojeným zákazníkem.

Kontakt: Vinařství a penzion u Šimečků, Šatov 357

e-mail:penzionusimecku@seznam.cz

telefon: +420 774 742 501, Marie Šimečková,