Vinařství Halkoci

Vinařství Halkoci

O vinaři

„Poznejte osobně nejmladšího vinaře spolku a jeho upřímná a osobitá vína.“

Příběh začal objevením lásky k vínu, následovala studia v rakouském Kremsu (Wachau) nebo sbíraní zkušeností v ceněném vídeňském vinařství.
Poté následoval návrat domů- do Šatova. Kde bylo jediným snem a cílem založit a budovat vlastní vinařství s nezaměnitelným rukopisem a kouskem srdce v každé lahvi.

Bílá vína na sebe strhávají pozornost svou vůní, lehkostí a především typickým odrůdovým projevem. Vybraná bílá vína školím a krášlím na vlastních kvasnicích (sur-lie) v dřevěných sudech, díky čemuž se nám odkrývají nové vrstvy vína a můj rukopis. Samozřejmostí jsou vína růžová a nebo červená, ta mám rád plná a vyzrálá.

Při degustaci v historickém sklepě ochutnáme asi 12- 14 vín z rodinného vinařství, nastíníme si průběh vzniku jednotlivých vín. Samozřejmostí je bohaté občerstvení.

Po degustaci se můžete ubytovat v penzionu rodičů, který se nachází přímo nad sklepem (neomezeně posedět v lisovně s krbem) a nebo v některém z nových apartmánů. Lze dohodnout a nakombinovat ubytování ve více objektech až pro 55 osob.

Kontaktní údaje

www.vinarstvihalkoci.cz | 606 387 243 | Lukáš Halkoci