Plocr Tomáš

Tomáš Plocr

O vinaři

Rádi bychom Vám představili poměrně mladé vinařství, které uvádí na trh svá vína od ročníku 2009. Výrobou vína jsme se zabývali již několik let předtím, ale byl to pro nás pouze koníček.
Sklepní hospodářství má na starost Tomáš Plocr, absolvent Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, obor vinohradnictví a vinařství. Zpočátku tedy sloužila vína jako spíše jako studijní pomůcka. Objem vyráběného vína však každoročně stoupal, společně s kvalitou. Důkazem mohou být úspěchy na výstavách vín a řada spokojených návštěvníků našeho sklepa.
Šatov a blízké okolí má v rámci České republiky ojedinělou polohu, nachází se na rozhraní dvou geologických jednotek. Zaměřujeme se tedy na produkci vysoce jakostních vín pouze z viničních tratí v nejbližším okolí, abychom Vám mohli nabídnout vína z tohoto jedinečného terroir. S roční produkcí do 5 000 litrů můžeme náš sklep zařadit spíše mezi mikrovinaře. Ale o to více prostoru můžeme věnovat každému vínu a opravdu ho „vymazlit“ k obrazu svému.
Při výrobě vína se snažíme skloubit moderní poznatky a technologie se starými metodami našich předků, které jsou prověřené staletími. Bílá vína tedy vyrábíme reduktivními metodami, svěží a ovocná, ale i v dřevěných sudech metodami sur-lie, která dávají vína plná a mohutná. U červených vín je samozřejmostí biologické odbourání kyseliny jablečné a poté alespoň krátkodobé ležení v dřevěném sudu.

Kontakt

Ing. Plocr Tomáš
Email: TPlocr@seznam.cz

Tel: +420 775 682 048